Zašto odabrati tajlandski boks? Pozivamo Vas na probni trening

Objavljno 01. svibnja 2022.

Pročitajte naš članak o benefitima treniranja Tajlandskog boksa 

Pozdrav i dobrodošli na našu stranicu. Hvala na interesu koji pokazujete za rad našeg kluba, Zagreb Yokkao Muaythai. Zainteresirani ste za treninge tajlandskog boksa, a niste sigurni je li to sport za vas? Mi smo tu da damo odgovore na sva pitanja i upoznamo vas s ovim plemenitim sportom.

Zašto odabrati Tajlandski boks?

Muay thai ili tajlandski boks je nacionalni tajlandski sport kojim se bave rekreativci diljem svijeta zbog niza pozitivnih učinaka koje ovaj sport ima kako na fizičko i mentalno zdravlje, tako i na kondiciju i tjelesnu formu. Osim toga, tajlandski boks je atraktivan, zabavan i pomaže vam osvjestiti što sve možete sa svojim tijelom. Krenimo redom: 

1. Tajlandski boks je izvrstan borac protiv stresa

Trening tajlandskog boksa zahtijeva fokus na pokrete i udarce koji se izvode i izvrstan je način rješavanja anksioznosti. Istovremeno, budući da se radi o aktivnosti koja potiče lučenje dopamina (hormona sreće) ovaj sport pomaže u borbi protiv stresa i omogućava vam da iz dvorane, nakon treninga, izađete sretno umorni.

2. Tajlandski boks poboljšava vašu ravnotežu

Budući da se radi o aktivnosti kod koje se udarci izvode rukama i nogama, tajlandski boks je sport koji poboljšava ravnotežu i balans čime se poboljšavaju ove funkcionalne osobine i u svakodnevnom životu.

3. Tajlandski boks aktivira sve mišićne skupine

Tajlandski boks je sport koji podjednako aktivira sve mišićne skupine, od mišića stražnjice, nogu i ruku do mišića trupa koji sudjeluju u pokretu, ali i o obrani od udaraca sparing partnera.

Upravo zbog aktivacije svih mišićnih skupina, tajlandski sport je izvrstan za poboljšanju općeg tjelesnog stanja i izgleda, ali i stjecanje mišićne definicije.

4. Tajlandski boks je intenzivna aerobna (kardio) aktivnost

Osim što aktivira sve mišićne skupine i jednako sudjeluje u njihovom jačanju, tajlandski boks je izvrsna aerobna aktivnost. Time ovaj sport doprinosi kardiovaskularnom i respiratornom zdravlju te boljoj kondiciji. Zbog toga, tajlandski boks se savjetuje svima koji žele poboljšati kondiciju, ali i onima koji se bore s viškom kilograma i koji žele na zabavan, atraktivan i izazovan način doći do željenih kilograma.

5. Tajlandski boks poboljšava vaše reflekse

Budući da se radi o sportu u kojem osim što zadajete udarce, imate zadatak i braniti se od udaraca protivnika, tajlandski boks poboljšava vaše reflekse. Ova sposobnosti iznimno je važna u svakodnevnom životu, jer se ubrzava komunikacija između mozga i mišića i reakcije u stresnim i iznenadnim situacijama su puno brže što značajno poboljšava životnu funkcionalnost.

6. Tajlandski boks je izvrstan oblik samoobrane

Ako ikada u životu budete u situaciji da vam je potreba samoobrana, tajlandski boks će biti izvrsno rješenje.  Ovo je sport koji će vas naučiti postaviti se i obraniti od napada, čak i osobe daleko veće i fizički jače od vas. Ovo je sposobnost koja je posebno dobrodošla djevojkama i ženama u slučaju neželjenih napada osoba jačeg spola.

7. Tajlandski boks podiže samopouzdanje

Tajlandski boks će vam dati samopouzdanje ne samo radi činjenice da nekoga možete nadjačati, već i radi samosvijesti što ste sve sposobni učiniti s vlastitim tijelom. Shvatit ćete da vaše tijelo nije samo “instrument” za slikanje za društvene mreže, nego i izvrsno oruđe kojim možete pokazati puno više od smješka.

8. Na kraju, tajlandski boks je puno više od sporta!

Tajlandski sport je sport tradicije i poštovanja. On vas uči da poštujete i sebe i protivnike i trenera i da međusobnim uvažavanjem jačate kao osoba i kao dio tima.

Sada kad vam je jasno da je tajlandski boks sport za vas, krenimo s dodatnim informacijama:

Kome je namijenjen tajlandski boks?

Ukratko – svima! Muškarcima, ženama, svim dobnim skupinama, onima u formi ili onima koje se u formu žele vratiti. Uz vodstvo naših trenera i trening primjeren vašim mogućnostima napredovat ćete na siguran i od profesionalaca nadziran način.

Kako početi?

Bez obzira jeste li potpuni početnik u ovom sportu ili ste se već okušali u tajlandskom boksu, ali ste imali dulji period pauze, savjetujemo da krenete s početničkom grupom.

Ovo je izvrstan način da naučite temelje tajlandskog boksa i polako na zabavan, ali istovremeno i intenzivan način počnete stjecati znanja i kondiciju u tajlandskom boksu.

Kako će izgledati vaši treninzi?

Glavni dio treninga sastoji se od učenja pravilnih tehnika i pokreta. Cilj je na pravilan način izvoditi udarce, obrane, hvatove, izmicanja i blokiranja. Uz glavni dio, svaki trening zadrži i dio u kojem se rade vježbe snage, kao pomoćne vježbe koje poboljšavaju sposobnosti iz glavnog dijela treninga, te vježbe zagrijavanja, istezanja i hlađenja kao uvodne i završne faze treninga. Na taj način svaki je trening jedna sveobuhvatna cjelina koja poboljšava niz sposobnosti i funkcionalnosti koje se lako implementiraju u svakodnevnom životu.

Tko su naši treneri?

Zagreb Yokkao Muaythai je jedini i službeni Muaythai centar za Europu sa trenerima koji su svoje certifikacije stekli na Tajlandu i u Hrvatskoj i zbog toga smo, bez sumnje, klub s najvećim stručnjacima za tajlandski boks u Hrvatskoj.

Također, u našem klubu ćemo vam osigurati najbolju opremu za rad i najbolje uvjete, a na vama je samo da se odlučite za tajlandski boks, navučete rukavice i krenete sa sportom koji će vam promijeniti život na bolje!

Upravo su u tijeku upisi  , prijavite svoj dolazak : https://forms.gle/tW2qnTcJamudxwfc7

Nosilac autorskih prava - Zagreb Muaythai centar KBK trnje 2019 
Svaka neovlaštena upotreba podataka iz ovog teksta podliježe kršenju autorskih prava.
w